top of page

Kobi Akademisi

diksiyon ve güzel konuşma eğitimi

Diksiyon eğitiminin iş hayatında çok büyük önemi vardır. Çünkü insanlar iş hayatında da birbirleriyle iletişim kurmak için sözcükleri kullanırlar. Doğru sözcük seçmek ve bu sözcükleri doğru vurguyla, doğru anlamıyla kullanmak, yanlış anlaşılmayı önleyebilmekle birlikte, aynı zamanda isteklerin doğru iletilmesine de yardımcı olmaktadır.

 

Diksiyonun doğru olması halinde, rakiplerinizin bir adım daha önüne geçebilirsiniz.

Diksiyon gelişimi noktasında ilk önce kötü diksiyondan arındırılmış bir ortamda olmanız gerekiyor. Yani doğru Türkçe konuşan doğru telaffuzu olan, doğru kelimeleri seçen ve doğru tonlama yapan insanların kulaklarınıza girmesine izin vereceksiniz.

 

Çünkü ne kadar çok yanlış kelime kullanan, yanlış bulgular yapan insanları dilerseniz o kadar çok meşru yanlışları beyninize yerleştirmiş olacaksınız.

 

Bu ne demek, sürekli aynı yanlışların tekrar edilmesi ile yeni neslin akıl kayıtlarına sözcüklerin yanlış tonlama ve mânâ ile kaydedilmesi demektir  

 

Çok iyi yazdığına, iyi konuştuğuna, iyi tonlama yaptığına inandığınız insanları dinlemeniz, Türkçeyi doğru kullanan zengin kelime yapısına sahip yazarları okumanız gerekiyor. Lütfen Sizde bir kelimeyi yanlış biliyorsanız doğrusunu da biliyorsanız sıkça onun tekrarını egzersiz yaparak beyninizde doğrusunu kaydetmeye çalışınız.

Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitim İçeriği

  • Diksiyon eğitiminin önemi nedir?

  • Diksiyon nasıl geliştirilir?

  • Diksiyon egzersizleri nelerdir?

  • Diksiyon eğitiminin yaşı var mıdır?

  • Diksiyon eğitimi sonrasında nerelere dikkat edilmelidir?

  • Diksiyon kişinin iş hayatını ve sosyal hayatını nasıl etkiler?

"Etkili Hitabet ve Hikayeleme Teknikleri Eğitimi" 
hakkında  detaylı bilgi ve fiyat talep etmek için
lütfen bize ulabilirsiniz
bottom of page