top of page

Bizden 

Söylemesi

Danışanlarımız daha fazlasını öğrenmiş ve işlerine tatbik etmişlerdir. Halen bize danışmadı iseniz, kulağınıza bir kaç küpe bırakalım; Mesleğimizin hakkını verelim. 

On İşi Bir Kalitede Yapmayın; Bir İşi On Kalitede Yapın

Çiçekten çok, ağaç dikin; Sabırlı olun.

Gelecek hakkında fikir üretebilmek için, hammadde olarak iki sezon Black Mirror izleyin.

Nefret ve sevgi gibi temel davranış sebeplerinin dahi, doğuştan sahip olunmadığını hatırla

Malum kahve dükkanında, bir fincan kahvenin, ortalama piyasa fiyatından beş katı pahalı satılmasının sebebini anlayın, özümseyin, tam idrak edin ve harekete geçin;

Markanıza yatırım yapın.

Markalaşmanın anahtarı olan kurumsallaşma kavramını,

kartvizit ve logodan ibaret sanmayın.

Sevmek bu kadar zor iken, nefret neden bu kadar kolay? Sorgulayın.

Kar etmeye başladığınızda, kendinize yeni araba almayı erteleyin; yeni kitaplar - eğitimler almaya ve öğrendiklerinizi hayatınıza aktarmaya odaklanın.

Susamadan önce kuyuyu kazmaya başlayın; İşlerin kötüye gidebileceği ihtimaline karşı ihtiyatlı olun.

Kendinizden çalışkan ve akıllı insanları ekibinize dahil etmeyi başarın.

Yeni insanlarla tanışmak, insani deneyimlerinizi artıracak ve insanları analiz edebilme kabiliyetinize katkı sağlayacaktır; Yeni insanlarla tanışmayı ihmal etmeyin. İnsanları tanıdıkça iletişiminiz güçlenecek ve ifade kabiliyetinizin artması sonucunda, iş hayatında başarı ihtimaliminiz artacaktır.

Çalışanlarınıza, gizli ortaklarınız gibi bakın, ama bunu onlara fazla hissettirmeyin; Kimsenin kaldıramacağı

saygı-ilgi-sorumluluk-yük vermeyin.

Bu sayede, çalışanlarınızdan kaynaklanacak zararlarınızı en aza indirme ihtimaliniz artacaktır.

Devlet ile olan ilişkileriniz, çalışanlarınızdan kaynaklanabilecek kayıplar, gelecekteki ödeyeceğiniz kıdem-ihbar vs. tazminatları, işle ilgili acil durumlar, kişisel hayatınızla ilgili acil durumlar ve daha sayabileceğimiz bir çok gerekçe için ihtiyat akçesi oluşturun. Sanki çek-senet öder gibi, o akçede para biriktirin. Su akarken yapmanız gerekenleri, geleceğin belirsizliğine bırakmayın. Bu küçük birikimlerinizi TL + Döviz + Borsa + Altın + Bitcoin sepetlerine dağıtın. 

"Bu dediğinizi yapmayı bırakın, işleri zor çeviriyoruz"

diyor iseniz, bir an önce şapkanızı önünüze koyup, nerede yanlış yapabiliyor olacağınızı düşünün. Aklınıza gelen gerekçelerin ve bahanelerin size kazanç sağlamayacağını unutmadan elbette.

Kendi kendinize, eksiklerinizi yanlışlarını tespit ederek tedaviye geçerseniz ve verdiğiniz emeğin & aklınızı karşılığını alır, birikim yapma aşamasına geçerseniz ne mutlu hepimize;

 

Yine de "bir bilene danışayım, akıl akıldan üstündür" erdemini gösterirseniz, Akredite Kobi Danışmanı kimliğimiz ve yılların ticari tecrübesi Size yardımcı olamaya hazırız elbette.

Danışanlarımıza kazandırmayı alışkanlık haline getirdiğimiz doğrudur

Bir mesajınız yeterli

bottom of page